Click to Watch in HD > Steaua - Gaz Metan 0-1. Pustai, nașul Stelei !

Watch Rezumat Steaua - Gaz Metan 0-1. După un început echilibrat de meci, Steaua a ratat o ocazie importantă de a marca în minutul 22, la o lovitură liberă executată de Boldrin, însă Pleacșă a intervenit și a respins balonul. În minutul 26, Gaz Metan a punctat prin Munteanu, care a șutat din afara careului. Mingea a fost deviată de Mitrea, iar Stăncioiu nu a mai reușit să intervină. Boldrin a mai avut două ocazii importante prin același Boldrin, dar apărarea medieșenilor nu a cedat, iar oaspeții au fost pe punctul de a-și majora avantajul înainte de pauză, însă lobul lui Llullaku a trecut peste poarta apărată de Stăncioiu. Reghecampf l-a introdus pe pauză pe Adi Popa, iar mijlocașul a schimbat jocul Stelei. În minutul 53, Popa a fost faultat în care de Crețu, iar Florin Marcu a arătat punctul cu var. Boldrin a trimis în bară lovitura de la 11 metri, prima ratată de Steaua în acest sezon, dintre cele trei obținute. În minutul 68, steliștii au ratat două ocazii importante la o fază prelungită de atac. Fundașii lui Gaz Metan au respins șuturile expediate de Ovidiu Popescu și Adi Popa. Crețu a văzut cel de-al doilea cartonaș galben și a fost eliminat în minutul 72, după ce l-a faultat pe De Amorim la marginea careului. Steaua nu a putut profita însă de omul în plus, iar Cristi Pustai este la a treia victorie din patru meciuri jucate contra Stelei. *Donatii:https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick and hosted_button_id=LRYUA9RCSX6PS *Apreciați pagină de facebook Vasi Sports:https://www.facebook.com/vasisports/ *Abonati-vă sau vizitati canalul Vasi Sports:https://www..com/channel/UC_b692lfO51ssXVcYNSVaDA?sub_confirmation=1 Date de contact AUTOR -Skype-Vasi Pînzariu/Vasi Sports -Facebook-https://www.facebook.com/profile.php?id=100008991766229